Co powinniśmy wiedzieć o wymianie szybki w Apple Watch?

Co powinniśmy wiedzieć o wymianie szybki w Apple Watch?

2021-12-29

Apple Watch to bardzo popularne urządzenia elektroniczne, które są chętnie kupowane. Cieszą się coraz większą popularnością, ze względu na to, że posiadają szereg różnorodnych funkcji. Niestety w wyniku naszego roztargnienia może dojść do poważnych uszkodzeń. W jaki sposób wymienić szybkę w Apple Watch? Kiedy możemy się na to zdecydować? Na co powinniśmy zwrócić uwagę w sposób szczególny? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Wymiana szybki Apple Watch 3

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że w przypadku Apple Watch 3 wymiana szybki jest możliwa w trzech przypadkach: dotyk nie działa w ogóle, działa prawidłowo lub tylko częściowo. Co ciekawe, szybka może być wymieniana w całości z digitizerem czyli z warstwą dotykową. Aby jednak przeprowadzić tego typu operacje, to wyświetlacz OLED powinien w sposób prawidłowy wyświetlać obraz. Jeśli jednak zegarek kompletnie nie wyświetla obrazu, ewentualnie tylko jego część, wówczas nie obędzie się bez wymiany całego modułu- koszt jest wówczas zdecydowanie wyższy. Wymiana szybki Apple Watch 3 to sposób na zaoszczędzenie znacznej części posiadanej gotówki.

Wymiana szybki Apple Watch 4

Jeśli jesteśmy posiadaczami Apple Watch 4, wówczas szybkę można wymieniać zarówno w przypadku prawidłowego działania dotyku, częściowego działania, jak i również gdy nie działa wcale. Cena będzie różnić się w zależności od tego, z jakim stopniem uszkodzenia mamy do czynienia. Warto pamiętać, że wymiana szybki Apple Watch 4 jest możliwa, pod warunkiem, że posiadany wyświetlacz OLED prawidłowo wyświetla obraz. Wówczas naprawa będzie wynosiła mniej, bowiem obędzie się bez wymiany wyświetlacza w całości. 

Wymiana szybki Apple Watch 5

Właściciele Apple Watch 5 także mogą zdecydować się na wymianę szybki. Urządzenia te posiadają charakterystyczny ekran always-on, w konsekwencji istnieje możliwość wymiany szybki, jeśli dotyk działa w 100% prawidłowo, a także szyby razem z digitizerem, gdy dotyk nie działa tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Warto w tym miejscu zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli dotyk nie działa prawidłowo, wówczas cena usługi jest zdecydowanie wyższa, bowiem nie obędzie się bez wymiany digitizera- jak wiadomo, część ta jest stosunkowo droga. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że warunkiem realizacji usługi jest sprawność wyświetlacza, który powinien prawidłowo ukazywać obraz. Wymiana szybki Apple Watch 5 to bezpieczne i korzystne rozwiązanie.