Integracja Allegro PrestaShop – prosty sposób na szybszy rozwój sklepu!

Integracja Allegro PrestaShop – prosty sposób na szybszy rozwój sklepu!

2021-10-28

W sieci istnieją różne serwisy aukcyjne i sprzedażowe.

Portale takie jak eBay czy Allegro stanowią podstawowy kanał sprzedaży dla niejednej firmy, często porównywalny ze stroną domową. Gdyby nie te strony, internetowy rynek konsumencki wyglądałby zupełnie inaczej, dlatego warto wziąć je pod uwagę podczas planowania rozwoju swojej działalności.

Jak pogodzić sprzedaż na wielu platformach?

Powszechną strategią na zwiększenie sprzedaży w Internecie jest poszerzenie zasięgów sklepu, korzystając z kolejnych kanałów dla sklepu. W ten sposób łączy się działalność na stronie domowej (obsługiwanej przez np. PrestaShop) i popularnych serwisach aukcyjnych, jak wspomniane wcześniej Allegro. Niestety, ręczna obsługa wielu platform jest niezwykle trudna dla pojedynczego przedsiębiorcy, a nawet małego zespołu i z pewnością będzie wiązała się z dużym nakładem pracy. Można jednak temu zaradzić – kluczem jest ErpBox oraz integracja Allegro PrestaShop, z jakiej skorzystać można w ramach funkcji tego oprogramowania.

Na co pozwala integracja Allegro PrestaShop w ErpBox?

Sprzedawcy, którzy zdecydowali się na skorzystanie z ErpBox w celu usprawnienia zarządzania swoim sklepem, z pewnością się nie rozczarują. Rozwiązanie to pozwala przyspieszyć skomplikowane procesy obsługi – integracja Allegro PrestaShop oddaje w ręce użytkownika wiele przydatnych funkcji, dzięki któremu praca zespołu staje się znacznie efektywniejsza. Dzięki ErpBox da się skutecznie ograniczyć koszty zarządzania sprzedażą, a jednocześnie obsługiwać swoich klientów szybciej i dokładniej. Do najważniejszych możliwości zapewnionych przez to połączenie zaliczyć można:

  • łatwe sprawdzanie nieopłaconych zamówień,
  • dodawanie zdjęć do pozycji zamówienia,
  • bardzo szybką aktualizację danych dotyczących zasobów magazynu,
  • wystawianie asortymentu sklepu na internetowe aukcje,
  • obsługę klientów obu witryn w pełni kompleksowej formie,
  • połączenie poprzez import/export (csv, xml) lub API,
  • automatyczne pobieranie informacji o wysyłce i płatnościach,
  • pobieranie danych dotyczących zamówień złożonych w serwisach aukcyjnych,
  • dwukierunkową integrację zamówień (wkrótce).

Rzecz jasna, integracja Allegro PrestaShop działa także we współpracy z innymi popularnymi serwisami sprzedażowymi. Aby odkryć pełnię możliwości ErpBox w tym zakresie, warto przetestować je osobiście! W tym celu wystarczy założyć darmowe konto, a następnie korzystać aż z 21 dni bezpłatnego okresu próbnego, który pozwoli określić, czy program ten faktycznie spełnia standardy nowoczesnego sprzedawcy w branży e-commerce.