Nowinki elektroniczne

Nowinki elektroniczne

2021-01-12

Elektronika z każdym dniem rozwija się coraz bardziej. Rozwiązania sprzed lat dziś wydają się zupełnie przestarzałe. Niektóre z nich z kolei stanowią kamień milowy w świecie nauki. Jakie są najnowsze nowinki elektroniczne? Sprawdźmy!

Nowinki elektroniczne

Nie podlega wątpliwości, że współczesna elektronika kręci się wokół różnorodnych gadżetów. Część wydaje się być wysoce użyteczna, inne natomiast stanowią jedynie ciekawy dodatek dla gadżeciarzy. Bądź co bądź, mogą one stanowić zarazem dobry pomysł na prezent.

Inteligentny pasek

Mieliśmy już do czynienia z inteligentnymi zegarkami czy opaskami. Smartfona ma już każdy. Nadszedł czas na zmodernizowane elementy garderoby! Smart Belt Pro został stworzony przez jedną z koreańskich firm. Jakie jest jego przeznaczenie? Gadżet może być zarówno zabawnym dodatkiem, jak i przydatnym elementem w walce z nadprogramowymi kilogramami!

Smart Belt Pro zbiera dane na temat naszej masy ciała oraz obwodu w talii. Łączy się z przeznaczoną dla niego aplikacją, która gromadzi i przetwarza wysyłane informacje. Smartfon otrzymuje powiadomienia w przypadku przytycia oraz schudnięcia.

Szczoteczka przyszłości

Wydaje się, że obecnie mało kto używa tradycyjnych szczoteczek manualnych. Kiedyś fascynowaliśmy się elektrycznymi odpowiednikami, dzisiaj zdecydowanie wygrywają soniczne. Producenci co rusz prześcigają się różnorodnymi funkcjami tego typu szczoteczek.

Wszyscy doskonale wiedzą, że zęby powinno się myć najmniej 3 minuty. Jednak w rzeczywistości mało kto przestrzega tej zasady. Dotyczy to w szczególności sytuacji, w których musimy szybko wyjść z domu. Z pomocą nadchodzi najnowocześniejsza szczoteczka o nazwie Y-Brush, która wyczyści zęby z najwyższą dokładnością w niespełna 10 sekund! Jak to możliwe? Gadżet ma formę nakładek nazębnych z wbudowanym włosiem, więc podczas szczotkowania myjemy wszystkie zęby jednocześnie.

Wehikuł czasu

Któż z nas nie chciałby przenieść się w czasie? Można powiedzieć, że w pewnym sensie jest to możliwe. Retrosłuchawka pozwoli nam przenieść się do lat 90., gdzie królowały domowe telefony z dużą słuchawką. Ten gadżet wystarczy podłączyć do smartfona, a wbudowany w nim mikrofon oraz głośnik umożliwią swobodną rozmowę. Cóż, taki powrót do przeszłości może być niezłą frajdą dla miłośników lat 90!

Nie da się ukryć, że producenci oferują nam coraz to ciekawsze gadżety. Miłośnicy nowych rozwiązań z pewnością znajdą coś dla siebie! Pozostaje nam jedynie czekać na jeszcze nowocześniejsze pomysły oraz rozwiązania. Co czeka nas w przyszłości?