Praca modelki - na czym to wszystko polega?

Praca modelki - na czym to wszystko polega?

2021-04-04

Praca modelki, wielu osobom kojarzy się z pokazami u światowej sławy projektantów czy sesjami zdjęciowymi w różnorodnych magazynach. Natomiast praca modelki, polega przede wszystkim na prezentowaniu przeróżnych rzeczy, na przykład: ubrań, dodatków czy bielizny na wybiegach, pokazach lub sesjach zdjęciowych. Zajęcie to wydaje się bardzo łatwe i przyjemne - dlatego, zazwyczaj każda dziewczyna w młodym wieku chce zostać modelką.

Agencja modelek

Jeśli decydujemy się na tego typu pracę, należy znaleźć przede wszystkim agencję, w której będziemy pracować. Istnieje wiele agencji Internetowych, na przykład: Agencja Infernal. Jeśli myślimy poważnie o pracy w modelingu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie agencji i czekać na odzew w sprawie współpracy. Wypełnienie tego typu formularza wymaga również wysłania aktualnego i jak najlepszej jakości zdjęcia. Kobiety mogą znaleźć zatrudnienie między innymi jako: hostessy, modelki, statystki, fotomodelki, epizodystki, aktorki czy też tancerki. Na stronie prowadzona jest selekcja, dlatego o akceptacji bądź odrzuceniu formularza zgłoszeniowego dowiadujemy się drogą mailową. Przy rekrutacji, a także w pracy modelki, bardzo ważne jest doświadczenie w branży, w której chcemy pracować.

Wymagania dla modelki

Aby zostać modelką, szczególną rolę w tej branży odgrywa wiek. Do agencji najczęściej przyjmowane są osoby między 14 a 22-24 rokiem życia. Szczególnie istotny jest również wzrost, który zazwyczaj waha się pomiędzy 175c, a 178 cm. Warto jednak pamiętać, że tego typu wymagania są ruchome. Chcąc zostać fotomodelką, nie trzeba być szczególnie wysoką osobą. Innymi ważnymi wyznacznikami są również: zdrowa, ładna i zadbana cera, piękny i wyjątkowy uśmiech, a także zadbane i naturalne włosy. Warto wiedzieć, że modeling nie należy do najłatwiejszych prac. Modelka musi wykazywać się ogromną cierpliwością.

Potrzebujesz modelki?

Na stronie można znaleźć wiele modelek. Jeśli potrzebujemy jednej bądź więcej statystów do projektu, to agencja zorganizuje odpowiednie osoby. Statyści mogą występować między innymi w: serialach, filmach, reklamach, a także brać udział jako publiczność w teleturniejach czy innych programach telewizyjnych. Hostessy i modelki mogą brać udział w różnego typu sesjach zdjęciowych, bankietach, galach, prezentacji samochodów, wręczaniu nagród, obsługi targów, w zamkniętych imprezach firmowych, w premierach filmowych, wystawach, konferencjach czy imprezach integracyjnych. Aktorzy czy epizodyści, potrafią idealnie odnaleźć się przed kamerą, dlatego sprawdzą się w produkcjach fabularnych czy serialach telewizyjnych.