Samsung Galaxy Z Flip (purpurowy)

Samsung Galaxy Z Flip (purpurowy)

2021-01-12

W zeszłym roku Samsung zaprezentował innowacyjny smartfon Galaxy Z Flip. Jego fenomen polega na składanym ekranie, który mimo zginania nie traci swoich właściwości. To duży przełom w technologii smartfonów!

Samsung Galaxy Z Flip (purpurowy)

Model przedstawiony na pokazie był koloru purpurowego. To właśnie on kojarzy nam się z najbardziej Galaxy Z Flip. Dostępny jest również odcień brązowy, czarny, szary oraz złoty.

Samsung Galaxy Z Flip

Mottem przewodnim tego modelu było chwytliwe sformułowanie “Tak się składa, że to przyszłość”. Przełomowości z całą pewnością Samsungowi odmówić nie można. To pierwszy smartfon, który posiada wyginany ekran. Na chwilę obecną zarazem jedyny tego typu telefon.

Z pozoru użytkuje się go tak samo, jak zwykły smartfon. Po złożeniu urządzenia, obok aparatu znajduje się mały wyświetlacz, który informuje nas o ewentualnym powiadomieniu. Co więcej, ekran można złożyć do połowy na kształt litery “L”. Wówczas wygodnie oglądamy materiały wideo na YouTube czy ulubiony serial na Netflix.

Po złożeniu telefon przypomina mały kwadrat, który z łatwością ukryjemy w kieszeniach spodni czy małej torebce. To dobre rozwiązanie dla osób, które z jednej strony lubią małe telefony, a z drugiej cenią sobie duże, przejrzyste ekrany. Samsung pod tym względem oferuje konsumentom dwie pozornie sprzeczne cechy w jednym urządzeniu

Samsung Galaxy Z Flip - cena

Model występuje obecnie w dwóch wariantach. Cena klasycznej wersji oscyluje w granicach od 6 do 6,5 tysięcy złotych. Za model, który obsługuje sieć 5G, będziemy musieli dopłacić od 500 do 1000 złotych. Warto mieć na uwadze, że popularne sklepy z elektroniką wyżej wyceniają klasyczne odcienie, takie jak na przykład czarny.

Czy Samsung Galaxy Z Flip robi dobre zdjęcia?

Smartfon posiada dwa tylne aparaty o rozdzielczości po 12 mpix, natomiast przedni posiada 10 mpx. Samsung nie wyszedł przed szereg i zachował typowe dla smartfonów parametry. Zdjęcia wykonywane Galaxy Z Flip są wysokiej jakości, nie różnią się jednak od swoich konkurentów.

Design, czyli fundament Galaxy Z Flip

Nie da się ukryć, że unikatowe wzornictwo to główny walor tego modelu. To jedyny taki telefon na rynku. Żadna z konkurencyjnych marek nie zdecydowała się na zastosowanie podobnych rozwiązań. Zdaje się, że to idealna propozycja dla osób, które lubią się wyróżniać z tłumu.

Samsung Galaxy Z Flip to ciekawa propozycja dla fanów innowacyjnych rozwiązań i nowych technologii. Kompaktowość i design to główne zalety tego nowoczesnego sprzętu od Samsunga.