Skok ze spadochronem cena

Skok ze spadochronem cena

2021-01-12

Skok ze spadochronem bez wątpienia należy do grona sportów ekstremalnych. Dla jednych stanowi marzenie, inni na samą myśl dostają gęsiej skórki. Bądź co bądź, należy stanowczo stwierdzić, że to aktywność, która dostarcza masy emocji.

Skok ze spadochronem - jak wygląda?

Osoby, które chcą skoczyć ze spadochronem, muszą zrobić to w tak zwanym tandemie. Oznacza to, że w rzeczywistości nie będziemy skakać samodzielnie, a wraz z instruktorem, który posiada do tego odpowiednie kwalifikacje. Skaczący jest jedynie podpięty do profesjonalisty, który obsługuje oraz nadzoruje cały proces skoku. Pod tym względem jest to sport bezpieczny, bowiem jesteśmy do początku do końca pod opieką osoby wykwalifikowanej.

Na początku zainteresowany przechodzi krótkie szkolenie, które ma na celu przygotowanie do go skoku. Następnie ubiera się w specjalną uprząż, za pomocą której jest podpinany do instruktora. Skoku dokonuje się z samolotu z wysokości około 4000 metrów nad ziemią. To instruktor ma na plecach spadochron, który rozkłada na wysokości mniej więcej 1500-2000 metrów.

Skok ze spadochronem - cena

Jeszcze nie tak dawno był to sport dostępny jedynie dla najzamożniejszych. Dziś na skok ze spadochronem może zdecydować się niemal każdy. Jedynym przeciwwskazaniem mogą być kwestie zdrowotne, jak na przykład choroby serca.

Cena uzależniona jest od miejsca, w którym zdecydujemy się dokonać skoku. Koszt takiej atrakcji waha się w granicach od 600 do 1000 złotych. Niektóre firmy oferują dodatkowe usługi, jak na przykład filmowanie skoku czy fotorelacja, za które naturalnie będzie trzeba dopłacić. Jest to jednak jedynie opcja, a nie obowiązek.

Czy warto zdecydować się na skok ze spadochronem?

Na to pytanie zdecydowanie należy odpowiedzieć twierdząco. Nie da się ukryć, że widok z lotu ptaka to niezapomniane przeżycie. Wizja swobodnego lotu w chmurach, a także późniejszego szybowania ponad ziemią jest niezwykle fascynująca.

Skok ze spadochronem na prezent

Bardzo często skok ze spadochronem wręczany jest na prezent w formie vouchera. To idealne rozwiązanie, jeśli jesteśmy pewni, że obdarowany lubi sporty ekstremalne i jest na tyle odważny, aby zrealizować bon. Dobrze jest wcześniej się upewnić. W gruncie rzeczy to wspaniały prezent, bowiem nie ma nic lepszego niż podarowanie niezapomnianych przeżyć oraz masy emocji.

Skok ze spadochronem to sport dla najodważniejszych. Być może warto wyjść ze swojej własnej strefy komfortu i spróbować czegoś nowego? To z pewnością będzie wyjątkowy moment. Przekonaj się sam!