Stawianie baniek dla początkujących? Poznaj część medycyny tradycyjnej

Stawianie baniek dla początkujących? Poznaj część medycyny tradycyjnej

2021-01-29

Wielu z nas pamięta jeszcze z dzieciństwa popularne stawianie baniek podczas przeziębienia. Bywało to wyjątkowo skuteczne. Jednak nie każdy potrafił posługiwać się szklanymi cudeńkami. Obecnie metoda ta jest znacznie mniej popularna. Wydaje się nieco uciążliwa, a szklane bańki łatwo się tłuką. Istnieje jednak dla nich alternatywa.

Bezpieczne chińskie bańki silikonowe dla początkujących i dla profesjonalistów

Tego rodzaju bańki znane są od dawna. Przede wszystkim wykonane są z zupełnie innego tworzywa i nie ma obaw o ich uszkodzenie. Jednocześnie nie wymagają używania spirytusu czy zapałek oraz innych niekoniecznie bezpiecznych akcesoriów. Chińskie bańki z silikonu stanowią jeden z zamienników takich klasycznych, szklanych baniek, ponieważ również mogą być stosowane w walce z przeziębieniem. Ale nie tylko. Na pewno trudno w ich przypadku o popularne przy szklanych bańkach oparzenia. Podczas zabiegu z użyciem silikonowych chińskich baniek, w przeciwieństwie do tradycyjnych – szklanych, nie wydziela się także nieprzyjemny zapach. 

Chińskie bańki na brzuch i na biodra

Bańki chińskie stosowane są nie tylko w celach leczniczych, ale również w kosmetycznych. Odpowiednio wykonywany masaż bańką chińską to znakomite remedium na niechcianą tak zwaną „pomarańczową skórkę”. Wspiera także ogólną kondycję skóry aby była ona jędrna. Można posiłkować się przy tym różnymi preparatami wzmacniającymi działanie masażu, na przykład z zawartością kofeiny lub L-karnityny. Specjalne silikonowe jak i plastikowe bańki chińskie używane są w gabinetach kosmetycznych, można jednak zaopatrzyć się w ich komplet i wykonywać zabiegi za ich pomocą samodzielnie, w domu. W przypadku kosmetycznych zabiegów na brzuch jest to stosunkowo proste. Jeżeli chodzi o inne, trudniej dostępne partie ciała, to dobrym pomysłem jest wspólny zakup i użytkowanie takiego zestawu przez większą liczbę domowników. Wówczas można przeprowadzać odpowiednią terapię wzajemnie na zmianę. 

Co jeszcze potrafią chińskie bańki silikonowe?

Takie bańki pomagają nie tylko na cellulit albo na przeziębienie. Skuteczne okazują się także w przypadku bólów pleców i kręgosłupa. Poprawiają ukrwienie skóry, wspomagają układ limfatyczny oraz detoksykację organizmu. To atrakcyjne cenowo akcesoria lub pomysł na prezent dla bliskiej osoby, chociażby w połączeniu z odpowiednimi naturalnymi kosmetykami. Mają tak szeroki zakres zastosowań i są tak proste w obsłudze, że warto zacząć od nich swoją przygodę w zakresie naturalnych terapii przeprowadzanych samodzielnie.