Świece zapłonowe DENSO

Świece zapłonowe DENSO

2021-02-11

DENSO to światowy lider w technologii świec zapłonowych, który istnieje już od 1959 roku. Firma przez lata zyskiwała na popularności produktami dobrej jakości. Wymiana świec żarowych jest uzależniona bardzo często od producenta. Przyjęło się, że trzeba je wymieniać co 30000 km, jednak świece żarowe irydowe potrafią wytrzymać dystans nawet 4-krotny. Co zatem sprawia, że świece zapłonowe marki DENSO wyróżniają się spośród pozostałych? Zapraszamy do lektury.

Dlaczego warto korzystać ze świec zapłonowych marki DENSO?

Przede wszystkim z powodu wysokiej ich jakości. Istotnym czynnikiem powodującym spalanie jest grubość elektrody - im mniejsze pole, tym niższe napięcie, które jest potrzebne do wyprodukowania iskry. DENSO jest poważnym graczem na rynku i jego produkty są stosowane w samochodach najnowszych marek. Na rynku obecnie znajduje się 7 typów świec zapłonowych DENSO:

  • niklowe TT,
  • iridium TT,
  • niklowe,
  • platynowe,
  • iridium power,
  • iridium tough,
  • iridium racing.

Każdy model różni się grubością diody oraz innymi cechami. Dla przykładu świeca Iridium Tough wyróżnia się czasem eksploatacji do 10 tysięcy km, lepszą ekonomiką zużytego paliwa i przede wszystkim jest idealną opcją dla silników LPG. Świece niklowe wykorzystują technologię "U-Groove", która sprawia, że elektroda masowa w kształcie litery U powoduje zapłon uboższych mieszanek. Jest to też ekologiczna świeca, ponieważ charakteryzuje ją efektywne spalanie i niższe emisje. Warto pamiętać o tym, że kategorycznie zabronione jest stosowanie świec zapłonowych DENSO w jakichkolwiek maszynach latających oraz generatorach prądu i napędzanych gazem pompach ciepła w systemach klimatyzacji, ponieważ nie to jest ich przeznaczeniem.

Gdzie można kupić świece zapłonowe DENSO?

Sklepem, w którym możesz znaleźć świecę zapłonową DENSO jest DWR. Wszelkie świece zapłonowe naszej marki znajdziesz pod tym linkiem https://dwr.com.pl/swiece-zaplonowe-cat-254. DWR posiada przede wszystkim świece w bardzo dobrych cenach, w dodatku pod każdą ze świec jest dokładny opis produktu, dzięki któremu będziesz mógł odpowiednio dopasować towar.

Każda standardowa świeca zapłonowa, która znajduje się w katalogu DWR jest przez sklep obejmowana 12-miesięczną gwarancją. Produkty wysyłane są w 24 godziny.